הלחמה אולטראסונית

הרכבה מקצועית – תהליך המשך להזרקת פלסטיק

טכנולוגיה זו מאפשרת הלחמה של שני חלקי פלסטיק ללא ברגים או דבק באופן אסתטי ויעיל. למעשה זוהי הרכבה, אשר מהווה תהליך המשך להזרקה. בתהליך זה יש לתכנן את החלקים מראש להלחמה. זאת משום  שיש להכניס פיצ'רים בתוך החלקים בכדי שיתאימו להלחמה, לאחר ההזרקה נשתמש במכונה אולטראסונית, אשר לה נבנה בסיס וקרן. אנו בזריחה משתמשים ומתמקצעים בטכנולוגיה זו במשך עשרות שנים.

ייצור מהיר ומדויק לתעשיית המיכשור הרפואי והרכב

בטכנולוגיה זו נשתמש לייצור מהיר ומדויק בפרויקטים בתחום הרכב והמיכשור הרפואי. המהירות והדיוק בתהליך זה נובעים מהחיבור לחלקי הפלסטיק המתבסס על ויברציות מכאניות, אשר כתוצאה מהם, נוצר חיכוך מולקולרי מהיר שמייצר חום. החומרים התרמופלסטיים שאנו משתמשים בהם בהליך זה והחום, מתרככים לכדי התכה ונצמדים בלחץ. כאמור, אנו משתמשים בהלחמה לפרויקטים שבהן מעורבים חומרים תרמופלסטיים, זאת משום שהאנרגיה הדרושה לביצוע, נוצרת מהפיכת התדר לתנועה מכאנית, פעולה שאינה גורמת לשינוי בהרכב החומר.

 

media

דיוק מירבי

קיימות טכנולוגיות דומות כמו ברגים או הלחמת לייזר או סנאפים, כאשר השימוש בהלחמה אולטראסונית  מעניק סגירות שלא ניתן לפתוח, אלא אם כן שוברים את החיבור ומכאן שהיתרון הבולט מתבטא בחיבור מקצועי בין החלקים וחיסכון בברגים; מאידך, החיסרון בתהליך זה מתבטא בצורך להשקיע בציוד. לצורך הפעולה יש צורך במכונה אולטראסונית שלה צריך לייצר בסיס וקרן.

על מנת לבצע תהליך מדויק ומושלם יש צורך בשלבים הבאים:

1.      כיוונון המכונה

2.      מיקום קרן ההלחמה

3.      מיקום החלק בתוך בסיס ייעודי

4.      הבנת ובחירת חומרי הגלם המתאימים (חומרי גלם קשיחים שאינם מתכת אך גם לא גומי)

על מנת להשיג את תוצאות החיבור הרצויות, על קרן ההלחמה  להיות מותאמת במדויק ליישום מבחינת חומר הגלם ממנו היא עשויה, מבנה שטח המגע, נתוני הוויברציה, התדר העצמי שלה ועוד.

תכנון התהליך

על מנת לקבל ביצוע הרכבה מושלם, עלינו להבין לפני כן מהלקוח, בשלב תכנון המוצר – האם בכוונתו לבצע הרכבה בפרויקט וכן האם יש תכנון נכון של הפיצ'רים האולטראסוניים כמו שצריך. לפיכך, המומחים של סאנרייז ידעו לזהות, האם יש צורך בהלחמה אולטראסונית ויוכלו להיערך עם בסיסי וסונטרודה מתאימים.

השימוש בהלחמה אולטראסונית מתאים לפרויקטים בתחום המיכשור הרפואי, הביוטכנולוגיה, הרכב תעשיית התקשורת ועוד.

המומחים של Sunrise Engeeniring ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!
let_us_help_you