האם כוחו של הפלסטיק יציל אותנו מהמשבר?

ייצור תבניות איכותיות ומדויקות, כמה דברים שחשוב לדעת בתקופת הקורונה על אוטומציות

קרנו של הפלסטיק עלתה מחדש במשבר הקורונה; הצורך בייצור מהיר, גמיש אך עם זאת מורכב למטרת פיתוח וייצור מודלים הראה כי לפלסטיק יש ערך רב. האם ניתן לשמר את הצורך המהיר לייצור המוני לעתיד?

הזרקת פלסטיק – רקע כללי

הזרקת פלסטיק, היא טכנולוגיה לייצור מוצרים ורכיבים מפלסטיק, זאת על ידי התכת חומר הגלם והזרקתו אל תוך תבנית הבנויה במתווה הגיאומטרי של המוצר. באמצעות הזרקות פלסטיק, ניתן לייצר כמויות גדולות ובמחירים תחרותיים, זאת ביחס לייצור בעזרת טכנולוגיות שונות של עיבוד שבבי. היתרון של הייצור באמצעות הזרקת פלסטיק, מעבר להוזלה של מחיר היחידה בייצור כמותי, כולל את האפשרות להגיע לרמות ביצוע גבוהות ביותר, ולדיוק אדיר בייצור כמותי. חברת זריחה מספקת שירותי הזרקת פלסטיק למגוון רחב של תעשיות, בהן תעשיות ההייטק והאלקטרוניקה, התעשיות הרפואיות, התעשיות הביטחוניות ועוד. 

הליך ייצור בהזרקת פלסטיק ויכולות

קו הייצור של מפעל זריחה במעלות, כולל כחמישים מכונות הזרקה, המאפשרות כושר נעילה הנע בין 60 ל 800 טון, ניתן לייצר באמצעותן מוצרים עד משקל של 3.5 ק"ג. מכונות ההזרקה המרכיבות את קווי הייצור במעלות, נחשבות למכונות המובילות בענף, ומאפשרות ייצור סדרתי בכמויות גבוהות ובאיכות מקסימאלית הכוללת רמת גימור ויזואלי מעולה, ורמת דיוק גבוהה ביותר. חלק ממכונות ההזרקה מאפשרות הזרקה דו - קומפננטית (הזרקת חומר מסוג אחד על חומר מסוג אחר) טכנולוגיה זו מאפשרת להגיע לאפליקציות ויזואליות יחודיות.

לזריחה מעלות יש את היכולת, הניסיון והידע להשתמש בכל חומרי הגלם המצויים בשוק ומיועדים להזרקה, PC, PC-ABS , ABS , PA (ניילון), POM (אצטל), PP (פוליפרופילן), כולל שימוש בחומרי גלם משולבי סיבי זכוכית ומרכיבי מעכבי בערה ו- UV. מחלקת ההנדסה והטכנולוגיה של זריחה מסייעת במתן פתרונות להתאמת ח"ג לשימושי המוצר.

כיצד אנו מתאימים את עצמנו לתקופת הקורונה?

לא רק זאת, גם הצורך המהיר של תעשיות המדיקל, הצריכה והאריזה הביאו אותנו לעידן חדש שיצר את המיידיות, המקצועיות והדיוק בצרכים חדשים: מכונות הנשמה, מסכות הגנה, מסנני אוויר ועוד. בד בבד, המשבר העלה את הצורך באוטומציה; הצורך לחיסכון בכוח אדם וחיסכון בעלויות מצד אחד ומצד שני הצורך שלנו לחדש את העולם, לאפיין את תרבות הצריכה בדיוק, במהירות ולפי רצונות בני האדם באופן מידי.

לפיכך, כחלק מההתקדמות של תרבות הצריכה במאה ה-21, השימוש במיכשור רובוטי בתעשייה הולך וגובר בקצב מואץ. קצב שבתקופה זו ממשיך להאיץ; כך לדוגמא, הרובוטים המתוחכמים והמהירים שקיימים היום, משולבים במגוון תעשיות החל מפלסטיק וגומי, ניקוי בריכות, מכשור חקלאי ועד ליצור של מוליכים למחצה. למרות שנהוג לחשוב כי השימש ברובוטים נפוץ בעיקר בחברות המייצרות בנפחים גדולים, קיימים יתרונות רבים לשימוש ברובוטים גם בחברות עם פעילות בינונית עד קטנה.

כיצד הנושא מגיע לידי ביטוי במפעלנו?  שילוב של רובוטים בהזרקה, אשר משפרים את איכות המוצר ותפוקת המכונה. לזריחה התמחות ייחודית ביצור רובוטים למגוון תעשיות תוך שילוב חומרי גלם מתקדמים, אוטומציה בתהליכי ייצור, בדיקות מקיפות ושילוב רכיבים אלקטרוניים.

יתרונות האוטומציה:

בטיחות גבוהה – במפעל שבו בטיחות העובדים היא ערך עליון, האוטומציה מהותית וחיונית ליום עבודה שבו פעולות קו הייצור מתבצעות באמצעות מכונה ייחודית אשר מאפשרת לעובד להימנע מפעילות לא בטוחה

גמישות גבוהה וניצול זמן יעיל – באמצעות רובוט אשר מתוכנת בקלות לביצוע מגוון משימות, הגמישות בייצור היא בלתי מוגבלת ובעת הצורך להוספת משימות חדשות בקו ההרכבה, אין צורך בהכשרת עובדים ובהוספת לוחות זמנים מורכבים לצורך למידה וייצור.

דיוק ואיכות – ייצור קו אחיד ועקבי לאורך זמן מעניק לנו את השקיפות שמאפשרות מערכות המידע כתוצאה מאיסוף ועיבוד מידע מדוייק. כך ניתן להגיע לתובנות נכונות ומקצועיות 24/7. טיפולי השטח לפלסטיק בעזרת רובוט 6 הצירים שמופעלת בו מערכת פלזמה מייצרת את טיפול השטח הנכון לפלסטיק; באמצעות כך, החזרתיות והדיוק שומרים על מרחק 10 מ"מ בין כל חלק בקצב הנכון.

לסיכום, מגמת ההתחדשות לפי רוח התקופה מעלה את הצורך ביתרונות הרבים שמעניקה האוטומציה לרצפת הייצור. החשיבות בדיוק התבניות משלבת קו ייצור מדויק ומהנדסים בעלי ניסיון רב שיודעים להתאים את הטכנולוגיה וחומרי הגלם למכונות ולייצור.

מטרתנו בזריחה היא – להבנות את עולם המחר, לאוטומטי יותר, יעיל יותר, נוח, מהיר ופשוט. כיצד אנו עושים?

בתחום הבטחוני – אנו שותפים לפיתוח וייצור של כוונות אלקטרו-אופטיות ואופטיות, כוונות לראיית לילה, כוונות ומכשירים תרמים מתקדמים, כוונות לילה מבוססות טריטיום ומערכות משולבות מט"ל עבור הצבא, המשטרה הכוחות המיוחדים ועבור האזרחים.

בתחום הקמעונות אנו שותפים לפיתוח בפלסטיק של טכנולוגיה לניהול מלאי ומדפים בחנויות באמצעות ניתוח ועיבוד תמונה וכן פתרונות ראיית מחשב ואנליטיקה עבור תחום הקמעונות

בתחום האוטומציה - אנו שותפים למערכת רסקיו, מערכת של אלביט לאיקון לאנשים שמטיילים ברחבי העולם ונקלעים לצרה. מערכת זו מסייעת למשלחות חילוץ לאתרם. השימוש בפתרונות RESCUE מאפשר לגורמי החירום וההצלה לשתף מידע חזותי (Video), מיקום כוחות ומשאבים, גישה למאגרי נתונים (Data), וביצוע שיחות  על גבי רשתות IP רחבות סרט תוך שמירה על תקשורת רציפה בתנועה טרם הגעת כלל הצוותים לזירת האירוע ובמהלך האירוע.

בתחום הרפואי - אנו שותפים לייצור חלקים לקסדה הנלחמת בסרטן באמצעות תדרים חשמליים. מטרתה היא להאריך את חייהם של החולים בסרטן המוח בחודשים רבים ולעיתים גם במספר שנים. הרעיון בבסיס הפיתוח הוא שלמולקולות בגוף יש מטען חשמלי עליו ניתן להשפיע. המתמרים מוצמדים לראש החולה ומשרים שדות חשמליים מתחלפים. השפעת השדות החשמליים מובילה להתחלקות לא תקינה של תאי הסרטן וכאשר התאים החדשים מתחלקים באופן לא תקין הם מתים.

עוד בתחום הרפואי - אנו שותפים לייצור טכנולוגיית לייזר לחדרי הניתוחים המתמקדת בהצלת מטופלים מעיוורון וכבדות ראייה. זהו טיפול לייזר מדויק ליישומי פוטוקואגולציה במהלך ניתוחי עיניים אשר מטפל בבעיות הנוצרות ברשתית כגון: הסרת פגמים, תיקון ורידים, רשתית דומעת ובבעיות נוספות בעיניים.

בתחום הרפואי והחקלאי - אנו שותפים בתכנון הקפדני של חלקי הפלסטיק בחוות לגידול אצות אשר מצילות את חייהם של הדגים. הפלטפורמה מבוססת על שימוש באצות מהונדסות, להעברת חלבונים ומולקולות עתירי ערך לדגים ולבעלי חיים נוספים. הפלטפורמה משמשת כתוסף מזון ומעורבבת ישירות עם מזון הדגים, במטרה לשפר את גדילתם ואת הישרדותם של הדגים.


שיתוףהמומחים של Sunrise Engeeniring ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!

let_us_help_you