תכנון תבנית לאב טיפוס

תכנון תבניות לדגמים

אחד השלבים הראשונים של פרויקט לייצור מוצרי פלסטיק הינו תכנון תבנית לפלסטיק עבור אב-טיפוס. מדובר אפוא בפעם הראשונה שבה התכנון ההנדסי על הנייר יהפוך למוצר ממשי שיהיה ניתן לבחון אותו בפועל. אב טיפוס הוא מגע הבכורה של הלקוח עם המוצר העתידי. לא אחת, תוכניות לייצור מוצרי פלסטיק יכולות להיראות מרשימות ביותר על הנייר, אך ייתכן כי יתגלו במסגרת תהליך הבנייה כשלים בלתי אפשריים. כשלים אלה עלולים לסכל את הפרויקט כולו.

כמו כן, מיותר לציין כי ייצור מאות אלפי יחידות שאינן מתאימות למטרת הייצור עלול לגרום לעוגמת נפש והפסד ניכר של כספים ומשאבים. אי לכך, ייצור אבטיפוס הינו למעשה שלב כמעט-חובה בדרך להליך הייצור התעשייתי. כאשר מדובר בייצור תבניות לפלסטיק, הדברים נאמרים מקל וחומר (תרתי משמע).

ייצור אב טיפוס מעניק ללקוח יתרון נוסף. הוא מהווה מעין הדמיה תהליך ייצור המוצר. היות ומדובר בשלב ראשוני בפרויקט, הלקוח נחשף במהלכו לתהליך ייצור התבניות לפלסטיק. הוא מכיר את הנפשות הפועלות ונפגש לראשונה עם חומרי הגלם בתעשייה. בנוסף, הלקוח מכיר את מלוא המערכת והמומחים השונים אשר יהיו עימו בקשר רצוף גם לאחר שלב האבטיפוס.

במידה ואתם מתכוונים להגיש פטנט המבוסס על המוצר, מומלץ לייצר אבטיפוס טרם הגשת בקשה לרישום פטנט. חשוב להבין כי תהליך של ייצור אבטיפוס דורש גם התאמה של הרעיון לשוק מבחינה הנדסית וטכנולוגית ועל בסיס צרכים עסקיים.

ייצור אב טיפוס בחברת סאנרייז אנג'נירינג

חברת סאנרייז אנג'נירינג מתמחה בייצור מוצרי פלסטיק מזה כ-50 שנה. מאחורינו ניסיון רב בתכנון וייצור תבניות לאבטיפוס לפני מעבר להזרקות פלסטיק בהיקפים רחבים. על מנת לבצע את המלאכה במקצועיות, אנו מקפידים על מלוא השלבים הרלבנטיים. ראשית, המומחים שלנו יושבים עם הלקוח וביחד עימו מאפיינים את המוצר ועורכים מחקר מקדים. לאחר מכן, אנו ממשיכים את התכנון לייצור התבנית הראשונית ושולחים את התוכניות למזרח לייצור אב טיפוס עבור הלקוח. לכל אורך הדרך, המומחים שלנו מעניקים ללקוח לא רק הדרכה אלא גם ייעוץ מקצועי בהתאם לניסיונם העשיר.

האבטיפוס מיוצר בהתאם למוצר הסופי, לרבות מבחינת עיצוב, צביעה דקורטיבית, הרכבה מכאנית ועוד. תכנון תבנית לפלסטיק עבור ייצור אבטיפוס יכול להיות כחלק מהליך נרחב יותר של ייצור תעשייתי, או לצורך הצגת מוצר ראשוני טרם קבלת החלטה באשר להמשך הדרך. חברת סאנרייז אנג'נירינג מעניקה ללקוחותיה את שני השירותים הנ"ל ומלווה אותם באופן צמוד, החל מהרעיון האמורפי ועד למוצר הגשמי.

עיצוב תבניות לפלסטיק

עיצוב תבניות לייצור פלסטיק הינו מלאכת מחשבת אשר יש להניח בידי בעלי ניסיון בתחום. עיצוב התבניות מקפל בתוכו שורה ארוכה של החלטות אשר יש בהן כדי להשפיע על הליך הייצור ההמוני בהמשך. לדוגמא, בחירת חוזק התבנית (נוכח אופי המוצר או היקף ההזרקות הצפוי), התאמת כיתובים על המוצר בתוך התבנית, הכנה לקראת הזרקת פלסטיק וגומי ביחד ועוד. אי לכך, בעת עיצוב תבנית לפלסטיק, יש לבחון שורה ארוכה של היבטים, וזאת בכדי שהייצור יהיה מהיר וחלק (תרתי משמע) ככל הניתן.

חשוב להדגיש כי קיים מרחק לא קטן בין הרעיון המקורי של המוצר ובין ייצור התבנית המתאימה. לקוחות סאנרייז אנג'נירינג, המבקשים שירותי עיצוב תבניות לפלסטיק, נהנים מסיועם של המומחים שלנו כבר בשלב הראשוני ולאורך כל הדרך. מהנדסי החברה ומומחי מחלקת הפיתוח ישמחו לעמוד לשירותכם בעת עיצוב תבנית לפלסטיק, וזאת אגב הצגת מלוא האפשרויות העומדות על הפרק (ולעיתים, שינויים קלים במוצר שימקסמו את הרווחים ממנו ויהפכו את ייצורו לפשוט ונוח, ככל הניתן).

המומחים שלנו מפנים את תשומת ליבם של הלקוחות בנוגע להיבטים שונים כגון עמידות התבנית, ביצוע הזרקות במזרח, הכנת תבנית לאבטיפוס טרם מהלך של ייצור המוני וכדומה. אנו עושים שימוש במכונות המתקדמות ביותר בעולם, ונעזרים בתוכנות המחשב המובילות בתחום. כמו כן, המומחים שלנו הינם פלסטיקאים ומהנדסים בעלי ניסיון רב אשר פועלים הן בישראל והן בסין (תוך כדי שיתוף פעולה רצוף ויומיומי).

עיצוב תבנית לפלסטיק והשפעתו על הייצור

חשוב להבין כי לעיצוב תבניות לפלסטיק יכולות להיות השלכות משמעותיות על עתיד המוצרים. לדוגמא, עובי דפנות המוצר בתבנית יכול להשפיע על עמידות לאורך זמן ועיצוב עגלגל של פינות התבנית (בהתאם לחומר המוזרק) ישפיע על תוחלת חייו של המוצר הסופי. המומחים של סאנרייז אנג'נירינג ישמחו להעניק לכם שירותים נרחבים מבחינת עיצוב התבנית אשר יוכלו בהחלט להשפיע על עלות ייצור המוצר הסופי מבחינה עסקית ותעשייתית. מיותר לציין כי מדובר בהיבטים חשובים בפרספקטיבה של רווחים כספיים בעתיד.

לדוגמא, בעת עיצוב תבנית לפלסטיק, חשוב להתייחס גם לשיפוע התבנית. לשיפוע זה ישנה השפעה על מהירות וקלות שליפתם של המוצרים לאחר ההזרקה. אפילו פרט ("לכאורה") שולי זה יכול להיות בעל משקל רב במהלך של ייצור המוני. במילים פשוטות, תכנון תבנית לפלסטיק דורש גם התחשבות בשורה ארוכה של אלמנטים עיצוביים. אי לכך, כאמור, מדובר במשימה שיש להפקיד בידי מומחים בלבד.

media

שיתוףהמומחים של Sunrise Engeeniring ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!

let_us_help_you