הזרקת אוברמולד

סאנרייז אינגי'נירינג מספקים שירות זה עשרות שנים, בטכנולוגיה אנו משלבים שני סוגי חומרים או יותר (פלסטיק על מתכת, פלסטיק על פלסטיק, גומי על פלסטיק וכו'). בטכנולוגיה זו, ניתן להזריק שני חומרים שונים: גמישים ו/או קשיחים. כמו כן, ניתן להזריק שילוב של שני צבעים או חומר שקוף ואטום. בטכנולוגיה זו יש לבצע הזרקה בשני שלבים. התהליך תלוי בבחירת שני חומרים אשר יתאימו האחד לשני.

היתרונות בשימוש בטכנולוגיה הזו, ביחס להזרקה כפולה:

1.      השקעה נמוכה מצד הלקוח

2.      ציוד הזרקה סטנדרטי

3.      תבניות פשוטות יחסית

4.      אין צורך בכוח אדם מיומן

התבניות באובר מולד הן יותר זולות והמכונות פחות מסובכות – כך ניתן לייצר חלק שהוא דו קומפוננטי באופן פשוט יותר. בהזרקה של אובר מולד אף ניתן להזריק על מתכות או על חומרים קשיחים (ידני).

media

החסרונות בהזרקת אוברמולד:

1.      עלות המוצר – זמן מחזור כפול

2.      איכות המוצר – העברה ידנית בין תבניות

3.      איכות ההדבקה יורדת ב 30% לעומת 2K

שלב התכנון

חשוב להדגיש שבטכנולוגיה זו נצטרך מידע רב מהלקוח עוד בשלב תכנון המוצר -  למטרת הידיעה שיש לתכנן לאובר-מולד ובכדי לתכנן את התהליך באופן מקצועי ומדויק.

חשוב להדגיש כי, יש עקרונות תכנון שיתאימו לטכנולוגית אובר מולד ועקרונות שונים לטכנולוגיית הזרקה כפולה, אשר בטכנולוגיה זו ישנם עקרונות תכנון שמותאמים ספציפית לכל סוג טכנולוגיה של הזרקה כפולה, למשל פלטה שמסתובבת או אינדקס מסתובב.

חומרי הגלם ושלב התכנון

בתהליך זה ישנה חלוקה לחומרי גלם שיש ביניהם אדהזיה – (חומר אשר יודע להידבק) או חומרי גלם שאין ביניהם אדהזיה; חשוב מאוד להבין עוד בשלב התכנוני את סוג חומרי הגלם משום. יתרון התכנון יעניק לנו את הדיוק בביצוע התפיסה המכאנית. צוות המהנדסים של סאנרייז מתמחה ומתמקצע עשרות שנים בהתאמת חומרי הגלם הנכונים לתהליך האוברמולד. בתהליך שבו השלב התכנוני איננו מדויק יכול להיווצר כשל שישפיע על הצלחת המוצר, במידה ולמשל והחומר לא ידע להידבק נכון.

סוגים שונים של חומרים המשמשים בתהליך ייצור זה יהיו קשים יותר, רכים יותר או שילוב של שניהם. עיצובים מסוימים של מוצרים ידרשו סוגי איכויות מבחינת חוזקת האחיזה של החלקים במוצר.

שילובי החומרים

בתהליך של אוברמולד נעשה שילוב בכמה סוגי חומרים  ממספר סיבות המשתנות בהתאם למפרט הפרויקט המסוים. המוצרים הנפוצים ביותר בשיטת אובמולד כוללים מברשות שיניים, ידיות כלים (למשל מקדחות אלחוטיות ומברגים) ומוצרי טיפוח אישי (למשל בקבוקי שמפו ותער גילוח).

להלן פירוט על השילובים הנפוצים של חומרים:

פלסטיק על פלסטיק - ראשית יוצרים מצע פלסטיק קשיח. לאחר מכן יוצקים פלסטיק קשיח נוסף על המצע או סביבו. הפלסטיקה עשויה להיות שונה בצבע ו / או בשרף (בשקוף יותר פופולרי).

המומחים של Sunrise Engeeniring ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!
let_us_help_you