חמשת השלבים לפיתוח מוצר חדש בהצלחה

כל מוצר שקיים בשוק היום, נולד כרעיון בראשו של מישהו, ממכשיר טלפון נייד ועד לגדג'ט למטבח. המוצרים שאתם רוכשים נולדו מן הסתם כתוצר של תהליך פיתוח וחדשנות.
הדרך מקונספט למוצר מוגמר יכולה להיות ארוכה ומי שבחר לצאת אליה ,יתקל במכשולים ועיכובים. ביצוע מחקר שוק נכון וביצוע ראוי ואתם סוללים את הדרך למוצר שלכם אל השוק.

כחברה המלווה חברות ותיקות ויזמים צעירים משלב הרעיון ועד לשלב המוצר, אנו מסייעים לבחון את הרעיון, מייעצים ותומכים בתהליך בוחנים את הטכנולוגיות המכניות האפשריות לפיתוחו מתאימים ומסיעים להביא אותו אל קו היצור ומשם לקו הסיום להפצתו.

ריכזנו עבורכם את חמשת השלבים העיקריים בפיתוח מוצר חדש:

1. חקר שוק ואפיון

בשלב זה יש לבדוק מהם תנאי השוק, טרנדים קיימים, הגדרת קהל היעד, מהם המוצרים המתחרים הקיימים בקטגוריה, קיום פטנט / בחינה להפרת פטנטים וניתוח היתרונות והחסרונות במוצר, נדרש לבחון את חומרי הגלם, לבדוק מהן הטכנולוגיות העומדות לרשותכם לשם פיתוח. בנוסף, בשלב זה יוגדרו מאפייני המוצר - דרישות ייצור ותפעול, תקני בטיחות הנדסת-אנוש וכמובן המראה העיצובי.

2. פיתוח קונספט

לאחר שערכנו את האפיון ואספנו את המידע החיוני והרלוונטי לפיתוח המוצר, עלינו לבחון את האופציות השונות לפיתוח המוצר. ייתכן ויהיו קיימות מספר אופציות ותצורות לפיתוח המוצר . לכל אופציה של ייצור יהיו יתרונות וחסרונות ועל צוות מקצועי לבחון את האפשרויות העדיפות לתהליך פיתוח הפרויקט. בשלב הקונספט המטרה היא לבנות דוגמא ראשונית לכל אחת מהאפשרויות.

3. תכנון לפרטים

בשלב זה אמורים לבחון כיצד הרעיון שלנו למוצר חדש, ישרת באופן מקסימאלי את הצרכנים הפוטנציאלים וכיצד המוצר שלנו ישיג את המתחרים.
כיצד ניתן להשיג זאת ? ערכו קבוצות מיקוד ,קבלו חוות דעת ממשתמשים שיכולים לזהות מגמות עתידיות בשוק כמו כן ,תסתמכו על צוות בעל ניסיון בדיספליניות שונות כמו, אנשי עיצוב וייצור, מומחים לשיווק והחדרת מוצר חדש לשוק וכן אנשי ניהול וכספים.

לאחר שבחרתם את הקונספט המתאים ביותר לפיתוח, בצעו תכנון הנדסי מדויק ומפורט של המוצר. בשלב זה יש להתמקד הן בפן העיצובי ובממשק המשתמש, אך גם בטכנולוגיה, בחומרים, גודל, מכניקה (במידה ויש). בסיום שלב זה יהיה ניתן להתחיל להציג הדמיות ממוחשבות של המוצר על מנת להראות את היכולות המעולות של המוצר בכדי לגייס משקיעים.
כמו כן, ניתן לרשום פטנטים, לרשום מירשם ולרשום סימן מסחרי.


4. בניית אב טיפוס

אחד השלבים המשמעותיים בפיתוח מוצר הוא שלב בניית אב טיפוס/מודל. בניית אב טיפוס נועד בכדי להמחיש רעיון וכדי לבחון את המוצר על כל היבטיו: תפעול, פונקציונאליות, חיבור בין החלקים וארגונומיה. כמו כן, יציג את המראה העיצובי, החומרים, המגע, הנדסת אנוש והמנגנון המכני.
בשלב זה יעשו כל השינויים עד לקבלת אב טיפוס סופי. זהו שלב מקדים לייצור תבנית המיועדת לייצור סדרתי.
לחברת סאנרייז, מקבוצת "זריחה" www.zriha.com יש את היכולות לייצר דגמים איכותיים ומדויקים המתקרבים ברמת הגימור הגבוהה ביותר אל המוצר הסופי שייצא מפס הייצור.

5. ייצור

לצורך הייצור יש להכין תיק ייצור הכולל בתוכו: קבצי תלת מימד של המוצר הסופי, שרטוטים של המוצר וחלקיו כולל הוראות ייצור לכל חלק וחלק, מפרט הכולל את כל החלקים המרכיבים את המוצר (BOM) וסדר הרכבת החלקים ליצירת המוצר המוגמר.
בהנחה שהמוצר מכיל רכיבי פלסטיק , הייצור מותנה בבניית תבניות להזרקה , למוצר.
מיותר לציין כי ככל שההשקעה בפרטים הקטנים תאפיין את הליך הייצור מתחילתו ועד סופו, המוצר אשר יתקבל בסופו של יום יהיה איכותי ועמיד לאורך זמן. אין ספק כי עבודה מקצועית ומדויקת תוכל גם לגרום להוזלה ניכרת בהליך הייצור, וזאת נוכח עמידתו של המוצר לאורך שנים.
במילים פשוטות, תבניות לפלסטיק איכותיות מאפשרות גם למוצר ה-100,0000 של החברה להיות זהה לחלוטין לתוצר ההזרקה הראשונה.

תהליך פיתוח של מוצר חדש הוא מרתק ומאתגר. חשוב לזכור כי רעיונות טובים צריכים לעבור תהליך פיתוח מקצועי על מנת להפוך לממשיים ושימושיים.

למרות שמדובר בתהליך פיתוח בו השלבים ברורים וקבועים, חשוב לזכור שתהליך פיתוח מוצר חדש הוא דינמי ויש גורמים שונים שיכולים להשפיע עליו בכל אחד מהשלבים.

מוכנים להפוך את רעיון המוצר שלכם למציאות ?
יש לנו כמה עצות עבורכם:

תקדישו זמן למחקר, המצאה של מוצר חדש דורשת זאת. לפני שאתם מתחילים את התהליך, ודאו שיש לכם הזמן והאמצעים הדרושים להקדיש למחקר מדוקדק. זה נכון בעיקר כאשר אתם מעוניינים להגן על הרעיון בפטנט.
קרוב לודאי שהמוצר הראשוני לא יהיה מושלם בשלביו הראשונים ותצטרכו לערוך שינויים לאורך הפיתוח. הדרך הנכונה ביותר להגיע למסקנות היא ע"י קבוצת צרכנים שחלקם יכולים להיות משפחה וחברים שישתמשו במוצר. כך תקבלו פידבק כנה ואמיתי.

שיתוף



המומחים של Sunrise Engeeniring ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!

let_us_help_you