בניית אב טיפוס

ייצור דגמים

כשחושבים על בניית אב טיפוס עולה השאלה: מה פונקציונאליות ועיצוב שיש להטמיע באב הטיפוס? ובגוף התשובה חייב להיות: תלוי במורכבות מוצר, במטרות אב הטיפוס, משאבים, זמנים ועוד הרבה מאוד שיקולים ודילמות.

אבל מה הם מטרות בניית אב טיפוס:


זיהוי בעיות במוצר ובתהליכים העיקריים בו לפני שמתחילים בעיצוב ופיתוח המוצר. שימוש באב טיפוס חוסך זמן ועלויות.
איתור בעיות בשלבים מתקדמים יותר יחייב חזרה אחורה, השווא בזבוז זמן וכסף. כשלא מזהים בעיות אלו במוצר , עלולים להכשיל אותו (במקרה הגרוע ביותר כשהצרכן יתחיל להשתמש במוצר ויגלה כי המוצר לא שמיש). דבר נוסף שעלול להביא הכישלון, הוא פספוס "הרכבת", כי כמו שאנחנו יודעים ומכירים היטב, יש לא מעט טרנדים, "צרכים באופנה" , הזמן עלול לחלוף וכל ההשקעה יכולה לרדת לטמון (שלא נדבר כשיש משקיעים ובמקרים כאלה כבר לא יענו לטלפון).
• בהמשך לסעיף הקודם, שימוש באב הטיפוס למבחנים לפני שיוצא לאור. דרך מצוינת לזהות בעיות במוצר היא לתת "טעימה" למשתמשים פוטנציאלים, לבחון אותו. המשתמשים אלו, מקבלים משימות ומבצעים פעולות מתוכננות מראש על אב הטיפוס, וברוב המקרים ממלאים טופס/דוח על התוצאות לאחר כל פעולה או משימה.
לצורך הצגה ללקוחות. אב הטיפוס מאפשר להציג ללקוח את הפונקציונאליות של מוצר לפני תחילת העבודה על העיצוב והפיתוח.
אב הטיפוס כחלק מאפיון, המיועד לצוותי הפיתוח ובדיקות. השימוש באב טיפוס עצמו הוא יותר יעיל מסתם דוח או מסמך כתוב.
הצגת המוצר למשקיעים.

בבניית אב טיפוס מתייחסים לפונקציונאליות ולעיצוב.

בפונקציונאליות בודקים את התנהגות המוצר ובוחנים תוצאות. המטרה כאן היא לבדוק את הפונקציונאליות, כמעט כמו במוצר האמיתי ולנסות לדמות כיצד המשתמש ישתמש במוצר ולזהות בעיות. כאן צריך לקחת בחשבון, שיש חסרונות גם, שהם זמן ועלויות.
גם בעיצוב מנסים להתקרב כמה שיותר למוצר הסופי. חסרון בולט הוא כשאב טיפוס מעוצב אבל לא באופן סופי, והוא עלול להשפיע לרעה על בחינת אב טיפוס. ברוב המקרים הלקוחות מתקשים להפריד ולהבדיל בין עיצוב ופונקציונאליות המוצר. היתרון הבולט בעיצוב הוא המחשה כמעט אמיתית, דימוי של מוצר הסופי.
לטובת בניית אב טיפוס אפשר לפנות לחברת אלקטרוניקה. חברות אלקטרוניקה היום מתעסקות בעיקר בתחום רווחי זה, אבל גם מתעסקות בתחומים כמו הרכבת מעגלים אלקטרוניים, מערכות שונות, אלקטרוניקה רפואית, זיווד אלקטרוני ועוד.

שיתוףהמומחים של Sunrise Engeeniring ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!

let_us_help_you